Internetové knihkupectví s veterinární tématikou

Detail zboží

Advances in Invertebral Disc Diseases in Dogs and Cats

Stručný popis

Světoznámým světovým odborníkům se v této publikaci podařilo shromáždit nejnovější poznatky v terapii onemocnění a postižení meziobratlových plotének nejen u psů, ale i u koček. Čtenářům je poskytnuta objektivní syntéza současných literárních zdrojů s návodem na zvládnutí postižení něžně přezdívané kategorii našich pacientů tzv. „páteřníků“. Po detailním studiu čtenář pochopí onemocnění meziobratlových plotének, neboť autoři nejen popisují, ale i rozebírají spory a problémy související s touto problematikou tak, aby se vyplnily naše „mezery ve vzdělání“.
Publikace je rozdělena do šesti částí. V první úvodní části je čtenář seznámen se strukturou a funkcí intervertebrálního disku. Druhá část popisuje patologické a degenerativní změny postižení intervertebrálního disku. Třetí část se věnuje klinickému vyšetření. Čtvrtou část autoři věnovali zvládnutí postižení intervertebrálního disku pomocí nechirurgických zákroků a péče. V páté části jsou popsány chirurgické metody při herniaci intervertebrálního disku. V poslední části jsou uvedeny výhledy a nové metody, materiálny, které se očekávají v blízké budoucnosti při onemocnění intervertebrálních disků. Publikace je bohatě ilustrována barevnými fotografiemi, ilustrativními obrázky a nákresy doplněné rentgenogramy, ultrasonogramy. MRI záznamy.

Autor: James M. Fingeroth, DVM, DACVS, is Senior Staff Surgeon at the Orchard Park Veterinary Medical Center in Orchard Park, New York, USA. William B. Thomas, DVM, DACVIM (Neurology) is Professor of Neurology and Neurosurgery at the College of Veterinary Medicine, University of Tennessee, Knoxville, Tennessee, USA.

Cena s DPH:  asi 2663 Kč
Zboží není skladem
Přesná cena bude sdělena na základě Vaší nezávazné objednávky.
Základní informace
NakladatelWiley-Blackwell
ISBN9780470959596
Vydání2015
Vazbapevná
Počet stran321
Popis

Advances in Intervertebral Disc Disease in Dogs and Cats defines our present knowledge of this common clinical problem, compiling information related to the canine and feline intervertebral disc into a single resource. As a comprehensive, focused work, the book is an authoritative reference for understanding and treating disc disease, providing a sound scientific and clinical basis for decision making. Offering an objective synthesis of the current literature, the book supplies guidance on the approach to a potential disc rupture, surgical and medical strategies, and management of the patient.Offering a complete understanding of intervertebral disc disease, the book describes and discusses the controversies and issues surrounding this topic, acknowledging the gaps in our knowledge. Advances in Intervertebral Disc Disease in Dogs and Cats presents up-to-date, reliable information on this common condition for veterinary surgeons, neurologists, and general practitioners.

Obsah
SECTION 1: INTERVERTEBRAL DISC STRUCTURE AND FUNCTION.11. Embryology, innervation, morphology, structure and function of the canine intervertebral disc.