Internetové knihkupectví s veterinární tématikou

Detail zboží

BSAVA Manuál praktickej medicíny psov

Stručný popis

V posledních 20 letech došlo ku značnému pokroku v základních poznatcích a dostupných technikách praxe malých zvířat. Rozsah momentálně dostupných specializovaných informací se relativně nezkušenému veterinárnímu lékaři, hledajícímu stručné odpověď na jeden z množství častých problémů v klinické praxi se může zdát odstrašující. Samotné BSAVA manuály mohou posloužit jako důkaz těchto změn. Dávno je tomu, kdy praktikovi vystačila jedna publikace s názvem Nemoci psa a kočky. Tato kniha dokázala zachytit vše, co bylo potřeba v běžné každodenní praxi malých zvířat. Pak ovšem nastoupil rozkvět malé praxe s prohlubující se specializací, a tato jedinečná učebnice byla nahrazena velmi úspěšnou řadou BSAVA sérií manuálů. Ty poskytují stále širší pohled na malou praxi a objevují se v dalších, moderně upravených vydáních. Tato edice odborných publikací, jenž poskytují přehlední návody, jak řešit situace v současné praxi, je k dispozici veterinářům všech specializací. Pro mladé, relativně nezkušené kolegy, kteří hledají odpovědi na běžné problémy při vyšetřování malých zvířat se ovšem BSAVA manuály mohou jevit jako nezdolatelná hora informací.

Autor: Tim Hutchinson BVSc CertSAS MRCVS, v roce 1994 promoval na Liverpolské Univerzitě. Od roku pracuje v Larkmead Veterinary Group na jihu Oxfordského hrabství, které je členem XLVets. V roce 2002 získal certifikát z chirurgie malých zvířat. Momentálně dělí svůj čas mezi práci referenčního chirurga a manažerujícího partnera. Ken Robinson BVNS CertSAD MRCVS: promoval na fakultě veterinární medicíny Glasgovské univerzity v roce 1981, od té doby pracuje v soukromém sektoru a v současné době je jedním z ředitelů Rose Cottage Veterinary Centre, kde pracuje od roku 1991 a v té době získal certifikát z dermatologie malých zvířat. Zajímá se o dermatologii, chirurgii, medicínu exotických zvířat a akupunkturu.

Cena s DPH:  asi 4725 Kč
Zboží není skladem
Přesná cena bude sdělena na základě Vaší nezávazné objednávky.
Základní informace
NakladatelSlovenská asociace veterinárních lékařů malých zvířat
ISBN9788097192181
Vydání2019
Vazbapevná
Počet stran360
Popis

BSAVA Manuál praktickej medicíny psov koncentruje informace z mnoha důležitých oblastí do jednej publikace. Editorům se podařilo sestavit zkušený tým autorů s rozsáhlými zkušenostmi v různých klinických disciplínách a kteří byli schopni zredukovat obsah veterinárních učebnic do krátkých a přehledných kapitol. Publikaci doplňují kvalitní fotografie a srozumitelné diagramy. Cílem tohoto manuálu sestaveného praktiky s dlouholetými zkušenostmi ze všeobecné veterinární medicíny je poskytnout základní informace, zaneprázdněným veterinárním lékařům čelícím nejistotě z nového případu. K dispozici jsou „problémově zaměřené“ prvoliniové postupy vycházející z komplexního klinického vyšetření „od hlavy po ocas“ a zdravého rozumu.
Publikace je rozdělena na tři sekce:
■ „Zručnost“ praktické medicíny psů.
■ Často prezentované problémy.
■ Časté klinické prezentace.
V sekci klinických prezentací jsou uvedeny prvotřídní přístupy uspořádané dle problémů s jasným zaměřením na klinické vyšetření, podrobnou klinickou anamnézu a běžné, lehce dostupné diagnostické testy.
Součástí jsou i rychle návody (Quick Reference Guides – QRG) popisující praktické terapeutické a diagnostické techniky. Publikace je napsána praktiky pro praktiky a studenty veterinární medicíny atraktivní formou, plná ilustrací a medicínských postupů vedoucí k úspěšnému zvládnutí pacienta. Čtenářsky atraktivní a uživatelsky příjemné zpracování čtenáře vede k logickému postupu a vyřešení problému. O kvalitní medicínu je stále větší zájem. Je nutné si uvědomit, že většina našich rozhodnutí, postupů, diagnostických a terapeutických metod bude majiteli konzultována a konfrontována s internetem. Je třeba si uvědomit, že často ošetřujeme člena rodiny, společník a přítele. Proto je tato kniha návodem, který ujistí majitele, že jejich pacient je v bezpečí a nám dodá jistotu, že máme osud pacienta pevně v rukách. Tento nový manuál je zdrojem informací, které nám umožní si uvědomit skutečnost, že nemůžeme vědět vše: Pravdou však je, že máme schopnost identifikovat a nahlédnout do vhodných a směrodatných zdrojů, které rozhodují o našem úspěchu. Manuál je současně dobrým odrazovým můstkem při hledání informací v jiných BSAVA manuálů. Každá kapitola je uzavřena přehledem doporučené literatury.

Obsah
Praxe přívětivá pro psy1
Konzultačná technika14
Preventivní zdravotní péče v různýchstádiích života25
Výživa40
Manažment reprodukci49
Zhodnotenie chirurgických prípadov68
Přístup k eutanázii psů76
Riešenie urgentných prípadov82
Akútny kolaps93
Traumatický pacient: posúdenie stavu, urgentná terapia a ranový manažment100
Záchvaty, ataxia a ostatné neurologické príznaky109
Problémy s chováním: stručný průvodce119
Regurgitace, zvracení a průjem154
Abnormality v příjmu krmiva a tekutin164
Krívanie176
Paralýza a bolesť chrbtice186
Letargie a slabost při endokrinníchonemocněních193
Hypertermia a pyrexia202
Epistaxa, kýchanie a výtok z nosa207
Orální a dentální problémy212
Choroby očí229
Choroby uší a náklon hlavy244
Ochorenia hrdla a krku252
Kardiorespirační problémy256
Bolesť a zväčšenie objemu brucha274
Problémy s močením a výtok z genitálií284
Choroby kože: klinický prístup297
Boule a výrůstky319
Onemocnění tlapek327
Onemocnění konečníku, perinea a ocasu339
Index346